كنترل سروو فيدر غلتكي با سرعت بالا

فيدر غلتكي پرسرعت

کنترل کننده های خانواده FCU101 مخصوص فیدرهایی طراحی و ساخته شده اند که اصطلاحاً بصورت غلتکی عمل می کنند و گردش غلتک های فیدر با قطر و سرعت مشخص، منجر به ورود ورق به دهانه ی پرس یا سیستم بعد از آنها می شود. نیروی محرکه ی فیدرها می بایست از طریق یک سرور موتور و یا استپ موتور تأمین شود، لذا این خانواده مناسب فیدرهایی با موتورهای AC یا DC نمی باشند و برای کنترل آنها می بایست از خانواده های دیگری از این محصول استفاده کرد که در کاتالوگ محصولات شرکت مهندسی تدبیر صنعت آپادانا به تفصیل معرفی شده اند.

در انواع موتورهای servo بدلیل وجود انکدر روی شافت موتور، دقت بیشتری وجود دارد.

توصیه می شود در صورت استفاده از stepper Motors نیز از انواع فیدبک دار آنها استفاده گردد.

کنترل کننده فیدرهای الکترونیکی، یک واحد کنترل کننده اختصاصی است که برای راه اندازی فیدرهای الکترونیکی با موتورهای servo و stepper بکار می رود. این کنترل کننده در سیستمهای صنعتی معمولا در بخشهای پرسکاری یا برش ورق های فولادی بکار میرود ، میزان باز شدن ورق از کویل های پیچیده شده فولادی و ورود به قالب یا تیغه برش در خطوط تولید پیوسته (coil®press) توسط این کنترل کننده، کنترل میگردد.

کنترل کننده ی فیدرهای الکترونیکی، در صنایع مختلف، از جمله صنایع فلزی و فولادی، کارخانجات فلزکاری و واحدهای تولیدی بدنه و قطعات لوازم خانگی و در برخی کارگاههای تولیدی قطعات خودرو استفاده میگردد.

این کنترل کننده یک ماژول تخصصی برای راه اندازی مجموعه فعالیتهای قبل از پرس است. مکانیزم این فیدرها به گونه ای است که طول ورق مورد نیاز برای انجام عملیات فلزکاری، پرس کاری، فرم دهی یا مواردی شبیه به این را اندازه گیری کرده و به مقادیر تعیین شده، ورق را به سیستم های بعد از آن، انتقال می دهند. دقت در اندازه گیری طول ورق فید شده و سرعت بالای این فیدرها، از جمله ویژگی هایی است که صنعتگران و کارخانجات تولیدی، مخصوصا تولید کنندگان لوازم خانگی، قطعات خودرو و قطعه سازان عمومی را به استفاده از این فیدرها ترغیب می نماید.

ساختار کنترل کننده

اصول سخت افزاری این کنترل کننده ها مبتنی بر واحدهای کنترل برنامه پذیر همراه با نمایشگرهایی است که بمنظور انجام فرایند کنترل یک فیدر بصورت اختصاصی ساخته می شوند.

در بخش نرم افزاری این کنترل کننده ها، کلیه ی روتین ها و توابع فرمان، کنترل، حفاظت و ایمنی بصورت کاملاً اختصاصی تعریف و طراحی شده است. ساختارهای نرم افزاری این کنترل کننده عبارتند از:

– ساختارهای نرم افزاری فرمان و راه اندازی اجزاء

– ساختارها و توابع کنترلی شامل کنترل بخش های اصلی مانند موتور اصلی، موتورهای جانبی، سرعت حرکت، روتین های روش های آغاز و اتمام هر مرحله از فید، روشهای کنترل دستی و اتوماتیک، غالب های فرمانده یا فرمانبری از واحدهای قبل و بعد، کنترل ارتفاع .

– حفاظت از تجهیزات و ادوات بکار رفته در یک فیدر الکترونیکی و همچنین حفاظت از کاربر در مقابل حوادث پیش بینی نشده و خطرساز در تولید.

– در این کنترل کننده ها (خانواده FCU 101) کلیه ی الزامات ایمنی برای حفاظت از جان کاربر پیش بینی شده است .