کنترل کننده فیدر- صافکن الکترونیکی

کنترل کننده های فیدر-صافکن مخصوص فیدرهایی طراحی و ساخته شده اند که اصطلاحاً بصورت غلتکی عمل کرده و دهانه ی ورودی آنها به غلتکهای صافکن ورق مجهز شده است. گردش غلتک های فیدر با قطر و سرعت مشخص، از طریق ارتباط بصورت چرخ دنده و یا تسمه و یا زنجیر، منجر به گردش غلتکهای صافکن شده و به این طریق ورق پس از عبور از لابلای غلتکهای صافکن، صاف شده و از فیدر عبور کرده و به دهانه ی پرس یا سیستم بعد از آنها منتقل می شود. نیروی محرکه ی فیدرها می بایست از طریق یک سرور موتور و یا استپ موتور تأمین شود، لذا این خانواده مناسب فیدرهایی با موتورهای AC یا DC نمی باشند و برای کنترل آنها می بایست از خانواده های دیگری از این محصول استفاده کرد که در کاتالوگ محصولات شرکت مهندسی تدبیر صنعت آپادانا به تفصیل معرفی شده اند.

از فیدر – صافکن ، در صنایع مختلف، از جمله صنایع فلزی و فولادی، کارخانجات فلزکاری و واحدهای تولیدی بدنه و قطعات لوازم خانگی و در برخی کارگاههای تولیدی قطعات خودرو استفاده میگردد.

این کنترل کننده یک ماژول تخصصی برای راه اندازی مجموعه فعالیتهای صاف کردن و اندازه کردن ورق، قبل از پرس است. مکانیزم فیدر در این تجهیزات به گونه ای است که طول ورق مورد نیاز برای انجام عملیات فلزکاری، پرس کاری، فرم دهی یا مواردی شبیه به این را اندازه گیری کرده و به مقادیر تعیین شده، ورق را علاوه بر کشیدن از لابلای غلتکهای صافکن، به سیستم های بعد از آن، انتقال می دهند. دقت در اندازه گیری طول ورق فید شده و سرعت بالای این فیدرها، از جمله ویژگی هایی است که صنعتگران و کارخانجات تولیدی، مخصوصا تولید کنندگان لوازم خانگی، قطعات خودرو و قطعه سازان عمومی را به استفاده از این فیدرها ترغیب می نماید.

در این کنترل کننده، یک خروجی اضافی برای بالا یا پایین بردن غلتکهای مجموعه ی صافکن بصورت مجزا و یا نیم صفحه ای وجود دارد.

گشتاور سروو موتور در این کنترل کننده دايما در حال پایش و کنترل است.

http://soofee.ir/