کنترل کننده فیدرهای الکترونیکی Coil Servo Feeder

  کنترل کننده های خانواده FCU101 مخصوص فیدرهایی طراحی و ساخته شده اند که اصطلاحاً بصورت غلتکی عمل می کنند و گردش غلتک های فیدر با قطر و سرعت مشخص، منجر به ورود ورق به دهانه ی پرس یا سیستم بعد از آنها می شود. نیروی محرکه ی فیدرها می بایست از طریق یک سرور موتور و یا استپ موتور تأمین شود، لذا این خانواده مناسب فیدرهایی با موتورهای AC یا DC نمی باشند و برای کنترل آنها می بایست از خانواده های دیگری از این محصول استفاده کرد که در کاتالوگ محصولات شرکت مهندسی تدبیر صنعت آپادانا به تفصیل معرفی شده اند.

 در انواع موتورهای servo بدلیل وجود انکدر روی شافت موتور، دقت بیشتری وجود دارد.

 توصیه می شود در صورت استفاده از stepper Motors نیز از انواع فیدبک دار آنها استفاده گردد.

Read More

كنترل كننده پرس ضربه اي (super NC )

كنترل كننده پرس هاي ضربه اي (Super NC) ما چيست ؟

کنترل کننده ماشینهای پرس با سیستم کلاچ و ترمز ، یک واحد کنترل کننده اختصاصی شده است که برای راه اندازی این ماشینها با انواع موتورهای AC و DC  و servo و stepper بکار می رود. این کنترل کننده ها در سیستمهای صنعتی ، برای انجام عملیات پرسکاری ، فرم ، پانچ، برش و موارد مشابه بکار میروند.

در صنایع مختلف، از جمله صنایع فلزی و فولادی، کارخانجات فلزکاری و واحدهای تولیدی بدنه و قطعات لوازم خانگی و در برخی کارگاههای تولیدی قطعات خودرو، خطوط پرسکاری بصورت پیوسته کار میکنند. در این خطوط تولید، ورق از روی کویل باز و صاف و اندازه شده و سپس وارد دهانه پرس برای عملیات پرسکاری، فرم، خمکاری، پانچ یا برش میگردد.

Read More

كنترل كننده فيدر – صافكن

کنترل کننده های فیدر-صافکن مخصوص فیدرهایی طراحی و ساخته شده اند که اصطلاحاً بصورت غلتکی عمل کرده و دهانه ی ورودی آنها به غلتکهای صافکن ورق مجهز شده است. گردش غلتک های فیدر با قطر و سرعت مشخص، از طریق ارتباط بصورت چرخ دنده و یا تسمه و یا زنجیر، منجر به گردش غلتکهای صافکن شده و به این طریق ورق پس از عبور از لابلای غلتکهای صافکن، صاف شده و از فیدر عبور کرده و به دهانه ی پرس یا سیستم بعد از آنها منتقل می شود. نیروی محرکه ی فیدرها می بایست از طریق یک سرور موتور و یا استپ موتور تأمین شود، لذا این خانواده مناسب فیدرهایی با موتورهای AC یا DC نمی باشند و برای کنترل آنها می بایست از خانواده های دیگری از این محصول استفاده کرد که در کاتالوگ محصولات شرکت مهندسی تدبیر صنعت آپادانا به تفصیل معرفی شده اند.

Read More

كنترل كننده فيدر – پرس

در خطوط برش یا پرسکاری که بصورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک عمل میکنند، ورقهایی از جنس فولاد، برنج، مس، استیل و یا موارد دیگر، توسط یک فیدر الکترونیکی و یا پنوماتیک از بین راهنماهای قالب وارد قالب میشود و بعد از تکمیل فید، به پرس اجازه برش یا فرم یا پانچ داده میشود.

مطالعه بیشتر

کنترل کننده دی کویل-صافکن-فیدر

این کنترل کننده مخصوص مجموعه های کویل بازکن، صافکن و فیدرهایی طراحی و برنامه نویسی شده است که بصورت مجتمع (COMPACT) ساخته شده اند و در بسیاری از موارد روی یک شاسی قراردارند.این مجموعه از سمت فیدر به بدنه پرس محکم میشود.

کنترل واحدهای مختلف این مجموعه  شامل کویل بازکن، صافکن ورق و فیدر الکترونیکی در این واحد انجام میشود.

در حالت اتوماتیک، سیستم با به گردش در آوردن کویل بازکن، ورق را از روی کویل باز کرده و با نیروی کشش ورق در سمت فیدر، ورق را از لابلای غلتکهای صافکن بیرون کشیده و به قالب هدایت میکند. فرمانهای لازم برای جابجا شدن غلتکهای فیدر و صافکن وانواع جابجایی ها در کویل باز کن و همچنین ورودیهای لازم برای سنسور لوپ ورق در میانه ی مسیر کویل بازکن به صافکن در این کنترل کننده، پیش بینی شده اند.

فرمانپذیری متنوع و قابلیت عملکرد در حالتهای پیشرو و پسرو و یا عملکرد بصورت پیوسته از ویژگیهای این کنترل کننده محسوب میشود.

این کنترل کننده برای استفاده در خطوط مجتمع با اطمینان به شما پیشنهاد میشود.

این کنترل کننده، با تمامی مدهای عملکرد پرسهای ضربه ای و یا هیدرولیک سازگار است .

عملکرد فیدر در یک محل مشخص ولی قابل تغییر از موقعیت میل لنگ پرس و همچنین امکان انجام عملیات پایلوت و ریلیز بصورت اتوماتیک و کنترل لحظه ای عدم تداخل حرکت فیدر با موقعیت بحرانی در پرس، از ویژگیهای دیگر این کنترل کننده قدرتمند و اقتصادی است.