كنترل كننده پرس ضربه اي (super NC )

كنترل كننده پرس هاي ضربه اي (Super NC) ما چيست ؟

کنترل کننده ماشینهای پرس با سیستم کلاچ و ترمز ، یک واحد کنترل کننده اختصاصی شده است که برای راه اندازی این ماشینها با انواع موتورهای AC و DC  و servo و stepper بکار می رود. این کنترل کننده ها در سیستمهای صنعتی ، برای انجام عملیات پرسکاری ، فرم ، پانچ، برش و موارد مشابه بکار میروند.

در صنایع مختلف، از جمله صنایع فلزی و فولادی، کارخانجات فلزکاری و واحدهای تولیدی بدنه و قطعات لوازم خانگی و در برخی کارگاههای تولیدی قطعات خودرو، خطوط پرسکاری بصورت پیوسته کار میکنند. در این خطوط تولید، ورق از روی کویل باز و صاف و اندازه شده و سپس وارد دهانه پرس برای عملیات پرسکاری، فرم، خمکاری، پانچ یا برش میگردد.

این کنترل کننده کاملا هوشمند و برنامه پذیر هستند ، امنیت بسیار زیاد، دقت و تکرارپذیری فرایندهای کنترل سیستم و قابلیت کنترل در سرعتهای بالا، از جمله ویژگی هایی است که صنعتگران و کارخانجات تولیدی، مخصوصا تولید کنندگان لوازم خانگی، قطعات خودرو و قطعه سازان عمومی را به استفاده از آنها ترغیب می نماید.

اصول سخت افزاری این کنترل کننده ها مبتنی بر واحدهای کنترل برنامه پذیر همراه با نمایشگرهایی است که بمنظور انجام فرایند کنترل یک پرس بصورت اختصاصی ساخته می شوند.

در بخش نرم افزاری این کنترل کننده ها، کلیه ی روتین ها و توابع فرمان، کنترل، حفاظت و ایمنی بصورت کاملاً اختصاصی تعریف و طراحی شده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *